Jak se připojit do ankety v Mentimeteru

Potřebujete mobilní telefon nebo počítač

Na anketu v Mentimeteru můžete odpovídat buď přes mobilní telefon nebo počítač.

Pokud jste učitel, doporučujeme použít mobilní telefon. Nebudete muset překlikávat mezi stránkami přenosu a žáci mohou nerušeně sledovat přednášku.


Odpovídejte samostatně nebo za celou třídu

Na otázky v anketě můžete odpovídat za celou třídu nebo vyzvěte žáky, aby si anketu načetli sami. Mohou použít mobilní telefon nebo prohlížeč v počítači. Záleží, jaká máte ve třídě pravidla a zda mají žáci v hodině k dispozici své mobilní telefony či sedí u počítače v počítačové učebně. 


My doporučujeme, aby se do ankety přihlašovali sami žáci nebo ve dvojicích, trojicích. Urychlí to hlasování, protože se nebudete muset s celou třídou domlouvat, jak za všechny odpovědět. 


Jak se do ankety přihlásit přes počítačJak se do ankety přihlásit přes mobilní telefon


Pro IPhone


Pro Android

Mobilní telefony s Androidem se liší v tom, jak načíst QR kód. Vyzkoušejte jednu z možností.


Načtení QR kódu fotoaparátem

Načtení QR kódu přes externí aplikaci

Některé telefony nemají vestavěnou funkci pro načítání QR kódů. Budete muset stáhnout aplikaci pro QR kódy z obchodu s aplikacemi pro váš telefon (Google Play Store pro Android nebo App Store pro iOS). V tom případě postupujte podle následujících kroků:

Pár tipů, než začnete v anketě odpovídat

Pokud budete odpovídat za celou třídu, sdílejte obrazovku přednášky tak, aby žáci viděli prezentaci lektora. Mohou si tak rovnou přečíst otázku v anketě. Vyzvěte žáky, aby zareagovali. Pokud se sejde více nápadů, dejte hlasovat. Zkuste však jednat rychle a rozhodnout se, jakou odpověď za třídu zadáte.