DigiDay #EDU

Živé streamy od učitelů pro všechny školy, učitele, ředitele, ajtáky, výchovné poradce ... nejen o technologiích.

Vysíláme pro vás o všem, co školy řeší a vy potřebujete. Poradíme s bezpečností, technikou ve výuce, didaktikou. Ukážeme naši osvědčenou praxi a poradíme v živém chatu.

Učíme s Chromebooky
a rovnou celý týden!

centrální správa, nastavení, využití ve výuce, tipy a triky

5.-9. prosince 2022 18:00-19:00 online

Intenzivní nalejvárna informací - vše kolem chromebooků od našich expertů + vaše otázky a naše odpovědi

Program

Nasazení a správa chromebooků za 40 sekund

5. prosince 2022 18:00-19:00

Pavel Hodál a Petr Caloň

Nasadit chromebooky od vybalení z krabice až do úplného spuštění může trvat pouhých 40 sekund. Ukážeme vám jak. Stejně tak příprava zařízení na nový školní rok není časově náročná, zjednodušte si ji pomocí několika osvědčených postupů. Připojte se a dozvíte se tipy a triky, jak můžete zlepšit zavádění Chromebooků pro zaměstnance a žáky a zároveň zajistit bezpečnost a zabezpečení zařízení a dat.

Tipy a triky - získejte
z chromebooku maximum pro práci
i výuku

6. prosince 2022 18:00-19:00

Lucie Drimlová a Pavel Hodál

Co skutečně umí typický Chromebook? Ukážeme vám, jak s chromebookem zvládnout pracovní zátěž i výuku, jak si jej nastavit a přizpůsobit.

Stává se vám, že před vyučováním nebo po něm trávíte ve třídě příliš mnoho času? Připojte se k nám a prozkoumáme četné tipy, triky a zkratky, které můžete používat v prohlížeči Google Chrome a v Chromeboocích. Tyto dovednosti vám zaručeně ušetří čas.

Vzdálená správa chromebooků - základní principy

7. prosince 18:00-19:00

Radovan Jansa a Pavel Hodál

Dnes cílíme na školní adminy a ICT koordinátory. Chromebooky totiž můžete centrálně spravovat online díky přehlednému webovému rozhraní. Doslova na pár kliků.

V admin konzoli najdete stovky nastavení pro zařízení i uživatele. Probereme strategie nastavení pro žáky a učitele a jednotlivé osvědčené postupy správy, nasazení, bezpečnosti i aplikací.

Bezpečná škola díky chromebookům

8. prosince 18:00-19:00

Václav Maněna, David Plešinger a Pavel Hodál

Během našeho panelu odborníků se pobavíme o zařízeních s Chrome OS z hlediska bezpečnosti. Věděli jste například, že pro chromebooky nepotřebujete antivir? Formou otázek a odpovědí probereme zásady bezpečnosti, strategii nasazení a správy a zabezpečení v systému Chrome OS.

Prostor se určitě najde i na vaše otázky a naše odpovědi.

Učíme a tvoříme
s chromebookem

9. prosince 18:00-19:00

Václav Maněna a Pavel Hodál

Záznam dění na obrazovce je účinný a efektivní výukový prostředek pro studenty a učitele. Prozkoumáme, jak snadno a rychle vytvářet smysluplné a přehledné screencasty, projekty a materiály pro výuku. Prozkoumáme také, jak mocný je screencasting pro samotné studenty z hlediska porozumění látce.

Vše pak doplníme oblíbenými aplikacemi a online službami pro zajímavou a aktivní výuku.

Vysíláme živě na našem YouTube kanálu. Po registraci vám pošleme přímý odkaz na živý stream.