Program

14:00 - 14:15 keynote + zahájení

14:15 - 14:45 Budoucnost práce? Jako mravenci! (Daniel Franc, MSA, konzultant, ex Google)

Budoucnost jako návrat ke kořenům a doslova pod zem, aneb buďme jako mravenci. Ti jsou úžasnou ilustrací společenství, které mnoho miliónů let déle, než lidé, schopně reaguje na permanentně se proměňující komplexitu světa a vytváří adaptivní pracovní struktury. Ty jsou přenositelné i do našeho světa a ukazuje se, že zvyšují schopnost firem reagovat na výzvy aktuálně nesmírně komplexního businessu. Znamená to ale změnit roli managementu, pracovat s neustálou změnou úkolů a rolí, poslat rozhodovací procesy "dolů", spolehnout víc na důvěru, než na kontrolu, aj. "Ano, ale to jde jen v malých firmách", říkáte. Také jsem si to myslel, ale po 13 letech v Googlu vám ukážu, že to dokážou i fakt velká lidská mraveniště - a jak na to i ve vašem společenství libovolné velikosti.

14:45 - 15:15 Z práce hra aneb budoucnost práce v metaverse světech (Jiří Bartušek, Co-founder Confer-o-matic, člen a veterán v GUG.cz)

Metaverse je od dob začátků pandemie jedním z nejprobíranějších slov, o kterém vlastně nikdo pořádně neví, co přesně znamená a co si pod tím představit. Nejen, že se zaměříme společně na tento problém, ale ukážeme si, co to může v budoucnu znamenat a jak ovlivní tento nový způsob práce jednotlivé typy organizací.

15:15 - 15:45 AppSheet - jak tvořit aplikace bez znalosti kódu (Dávid Kováč, Google Certified Trainer)

Vo firme sa bežne nájdu komplikované Tabuľky ktoré slúžia na tracking, požiadavky, evidenciu apod., ktoré mnohokrát prerastú možnosti "excelu" a stávajú sa komplikovanými. Práve AppSheet nám pomôže v tom aby sme takéto prípady zjednodušili cez "no-code" platformu - grafické rozhrania, vlastné dátové modely, interaktívne prvky, mobilnú aplikáciu a mnoho iného. To všetko dokáže nasadiť do firmy človek bez programovacích skúseností. Na prednáške si ukážeme ako takúto jednoduchú aplikáciu môžme vyrobiť.

15:45 - 16:15 panelová diskuze - Remote first - best practices (Jaroslav Machaň, Petr Vítek, Lukáš Vondra)

Práce na dálku může mít mnoho podob. Jarda vede tým 8 lidí z podhůří Jizerských hor a Lukáš zase z tepla Kanárských ostrovů pomáhá řešit problémy zákazníků ze 47 zemí. Petr spoluzaložil největší síť coworking v Česku - Impact Hub a první dopadový investiční fond Tilia Impact Ventures

16:15 - 16:45 případová studie - Kytary.cz a jejich příběh digitalizace

16:45 - 17:15 Živá ukázka práce s kalendářem - (Agnieszka Kapuścińska, Revolgy a Lida Kasalová, GUG)

Jak nám technologie mohou pomoci udržet pozornost na těch nejdůležitějších věcech a zjednodušit plánování a organizaci naší práce. Tipy, triky, vychytávky.

17:15 - 17:45 Digitální wellbeing jako součást firmy (Kateřina Švidrnochová, Digiskills)

Zdravá firemní a digitální kultura je dnes nezbytnou součástí fungujících a prosperujících týmů. V Digiskills se snažíme pečovat o digitální wellbeing v týmech klientů pomocí několika ověřených nástrojů a tipů. Ukážu vám, jak to děláme nejen ve velkých firmách, co se osvědčuje a co můžete udělat proto, aby se lidem s technologiemi pracovalo v harmonii s vlastními potřebami.


17:45 - 18:00 Uzavíráme