Program

18:00-18:10

úvodní slovo

Google User Group

18:10-18:40

Jak ověřovat informace, odhalit podvodná videa a fotografie

Václav Maněna

Sociální sítě, messengery, internetové stránky a řetězové maily: podvodné a zmanipulované informace se na nás valí ze všech stran. “Zaručené” zprávy přicházejí od našich přátel a často od lidí, které jsou uznávanými autoritami ve svém oboru. Podlehnout je snadné a není to žádná ostuda, protože metody manipulátorů jsou velmi pokročilé. Ukážeme si několik praktických postupů a tipů, které vám pomohou při ověřovaní fotografií, videí, článků a příspěvků na sociálních sítích.

18:40-19:10

Aktuální dění v oblasti kyberbezpečnosti

Pavel Matějíček

Válka probíhá i v kyberprostoru. Jaké jsou aktuální hrozby a jak se jim můžeme bránit? Pavel vás seznámí s tím, jak probíhaly útoky nejen na ukrajinské cíle. Řekneme si něco o kybernetických útocích a jejich dopadech. Mimo těchto útoků jsou v hybridní válce používány i cenzura, dezinformace a hoaxy. Stranou nezůstaly ani hackerské skupiny.

19:10-19:30

Jak zabezpečit své účty

Radovan Jansa

Vaše e-maily, účty v sociálních sítích, bankovní účty, prostě celá vaše digitální identita by měly být dostatečně chráněny. Radovan vás seznámí se zásadami silných hesel a s jejich správou.

Věděli jste, že heslo "ahoj" dokážou útočníci prolomit řádově v milisekundách?

19:30-20:00

Jak se bránit phishingu a internetovým podvodům

Lucie Drimlová

Každý den dostáváme do svých mailovych schránek hromadu zpráv. Rozlišujete vědomě, které přílohy můžete otevřít a na které odkazy byste neměli klikat? O tom, co je to phishing a jak můžeme změnit svoji práci s e-maily, abychom snížili pravděpodobnost toho, že naletíme si budeme povídat v této části.

20:00-20:30

Jak mluvit s dětmi o aktuální situaci a sami zvládat stres

Ivana Štefková

Zprávám o aktuální situaci se nevyhneme. Jak podpořit sebe a své děti tak, ať novou situaci ustojíme? Konkrétní tipy, jak se starat o duševní pohodu sebe i svých blízkých.

20:30-20:35

Závěr akce

Google User Group