DigiDay #7
14. 9. 2021

přijďte si pro

Další nálož inspirace
jak využít technologie při výuce
🚀

Začal nový školní rok a opět jsme pro vás připravili

Online konferenci s mixem témat
od internetové bezpečnosti až po dějepis

Podívejte se na program:

17:00-17:10
Úvodní slovo

Komunita nadšených učitelů je tu s vámi i ve školním roce 2021/2022

17:10-17:30
Technologie jsou jen vstupenkou do knihovny - Petr Vyhnálek

Záleží jen na nás, jak s nimi naložíme.

17:30-18:00
Internetoví úžasňáci - Maria Mrázková a Pavlína Fojtíková

Svoji premiéru si v rámci České republiky i Slovenska odbude úžasný program a ucelená metodika k podpoře internetové bezpečnosti. Internetoví úžasňáci nabízejí vyučujícím strukturované lekce obsahující pestré aktivity a nástroje zacílené na výuku kyberbezpečnosti a digitálního občanství. Pro učitele základních škol jsme připravili školení, na kterých se dozví, jak během vyučovacích hodin pracovat s připravených učebním plánem a dobrodružnou hrou Interland. Díky tomu se budou moci děti učit kyberbezpečnosti a digitálnímu občanství zábavnou formou.

18:00-18:30
Práce s daty v matematice a informatice - Peter Agh

Petr nám ukáže, že práce s daty může být zábavná a hlavně užitečná. Nejen v matematice. Umíte číst grafy? Dokážete je správně interpretovat? Šlo by i formou hry? Dokonce s žáky na prvním stupni? Určitě Ano!

18:30-19:00
Výuka dějepisu badatelskou formou - Martin Vonášek

Historylab a Historiana - Podíváme se jak oba nástroje fungují, jaké jsou jejich možnosti a jak se v nich orientují žáci. Jak si do hodiny přinést historický pramen, jak s ním pracovat společně s žáky a jak hodnotit výslednou práci. Případným zájemcům o hlubší vhled do ovládání všech možností obou nástrojů doporučíme další materiály a školení.

19:00-19:30
Animujeme v Google Prezentacích - Jitka Rambousková

Google Prezentace jsou všestranný nástroj a dají se využít i jako prostředí pro tvorbu stop-motion animací. Vyzkoušíme si společně, jak snadné to je a zapojíme i další aplikace a nástroje. Vy i vaši žáci pak můžete animovat a publikovat bez použití speciálního softwaru.

19:30-20:00
Jak si usnadnit každodenní práci s počítačem - Vašek Maněna

Tipy, triky a jednoduché postupy, kterými si může učitel zefektivnit a zpříjemnit práci na počítači v pracovním i běžném životě.

20:00-20:10
Závěrečné slovo


Jsme učitelé. Stejně jako vy.

Mluvíme o tom, co se nám samotným osvědčilo v praxi.

DigiDAy #7

úterý 14. 9. 2021 od 17:00
online na našem YouTube kanálu