Vystupující

Filip Goszler

GUG.cz

Filip miluje technologie a jak dokáží šetřit čas i peníze. Google Workspace využívá od dob, kdy byl Gmail ještě v Beta verzi. Za tu dobu proškolil vyšší stovky uživatelů. Do komunity GUG.cz se přidal v roce 2014, od roku 2016 ji vede na pozici Community Navigator. Věří v sílu komunit, proto se zapojuje do dalších komunit jako Impact Hub, Startup Weekend, TechMeetup a další.

Pavel Hodál

Tybrdo.cz

V běžném životě jsem učitel žáků a lektor dospělých. Stále hledám co učit a jak to učit. Mám rád Indii, mám rád CLIL, rád využívám technologie při výuce. Myslím si ale, že technologie jsou pouhým prostředkem k vyšším cílům a neměly by být nasazovány samoúčelně.

Mimo to, že učím informatiku a přírodopis na základní škole, mám rád i zeměpis a často přemýšlím, co je vlastně jeho obsahem. Pouhý seznam geografických faktů to určitě není.

Píšu na web www.tybrdo.cz o výuce a také o Indii. Jsem k dispozici i na sociálních sítích.

Václav Maněna

manena.info

Václav Maněna učí od roku 2017 informatiku na střední škole Kombinované lyceum Březová, kde probíhá výuka online formou. Má dlouholeté zkušenosti se zaváděním a využíváním technologií ve výuce na všech stupních škol. Natáčí výuková videa na kanálu Videovýuka s Václavem Maněnou, je správcem facebookové skupiny Výuka informatiky. Poskytuje webináře a online konzultace pro školy a organizace, které podporují vzdělávání.

Bronislav Sobotka

www.brona.cz | online jazykové kurzy | youtube channel

Broňa je nadšený učitel angličtiny z Brna, který pomáhá lidem zamilovat se do angličtiny. A to přesto, že ve škole z jazyků propadal a anglicky se začal učit až ve 20 a úplně sám. Nakonec to dotáhnul až k červenému diplomu, několika mezinárodním zkouškám a certifikátům a učení v Oxfordu. Krom toho má také nejsledovanější YouTube zaměřený na angličtinu v ČR a přesvědčení, že anglicky se zvládne naučit každý, kdo opravdu chce. Zamilujte se do angličtiny! ️

Libor Olbrich

Učitel

Baví mne učit ... tak jsem učil a učím ;-) ... na základní i střední škole, informatiku i matematiku.

Jsme hrdý GEGer a strašně lenivý, takže (nejen) google služby, které mi ulehčí práci mne zajímají a rád je využívám.

Anna Šubrtová

Učitelka

Učitelka matematiky a tělesné výchovy v Jindřichově Hradci

Nyní jsem na mateřské ne/dovolené. V té nelením, stala jsem se Google Certified Educator Level 1 a přidala jsem se ke GEG komunitě.

Aplikace od Googlu hojně využívám jak v profesním tak soukromém životě. Jsem typ člověka, který zkoumá ozubená kolečka a stále zkouší nové možnosti. Technologie tu jsou a budou, pojďme je využít.

Hana Svobodová

učitelka

Je spoluautorkou metodiky o metodě badatelsky orientovaného vyučování. Vystudovala Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy, obor odborná biologie-ekologie a Mimořádné studium k získání pedagogické způsobilosti k výuce biologie. Absolvovala několik vzdělávacích kurzů například Čtením a psaním ke kritickému myšlení v environmentální výchově nebo Respektovat a být respektován.

Kromě práce s učiteli a žáky pro vzdělávací centrum TEREZA se Hana zabývá ochranou mořských želv hlavně v Indonésii a tím, jak udržitelně cestovat.

Dana Pauková

Učitelka matematiky a fyziky Gymnázium Židlochovice

Miluju výzvy, ráda si hraju a slova “nejde to” se snažím vystrnadit ze slovníku.

Vystudovala jsem matematiku a fyziku na PřF UP, později jsem si rozšiřovala aprobaci o etickou výchovu. Hnutím osudu se ze mne stal víc matikář než fyzikář, ačkoliv mě baví oboje. V současnosti učím na Gymnáziu Židlochovice. Zajímá mě využívání onlinových nástrojů ve výuce matematiky, snažím se tím nakazit co nejvíce lidí ve svém okolí.

Markéta Vokurková

učitelka

Učí na prvním stupni základní školy v Kunraticích. Jejím hlavním cílem je, aby každé dítě zažilo ve škole úspěch. Sleduje dopad svého učení na žáky a hledá důkazy, že se žáci rozvíjejí a posouvají.

Ve výuce často spolupracuje s odborníky, kolegy, párovou učitelkou, vychovatelkou i rodiči. Působí jako mentor a lektor Globe, v roce 2020 byla finalistkou soutěže Global Teacher Prize.

Hana Šandová

Centrum technického vzdělávání Polička

Ve své práci, která je zároveň jejím koníčkem, se zaměřuje především na rozvoj informatického myšlení prostřednictvím robotiky, hravého programování, 3D modelování a 3D tisku. Zajímá se o využívání technologií napříč předměty.

Je členem Jednoty školských informatiků, tahoun Lipnické buňky, GEGer na volné noze, Ozobot Certified Educator.

Spolupracuje na projektu iMyšlení. Své zkušenosti aktivně sdílí na konferencích, workshopech pro děti i dospělé, především učitele. Sama se dále vzdělává doma i v zahraničí, např. Honeywell Educators at Space Academy 2017, ESA Robotics workshop 2018, ESA/GTTP Teacher Training workshop 2018, Space Exploration Educators Conference 2021 a pravidelně se účastní Letní školy pro učitele informatiky v Lipnici nad Sázavou.

Ivana Štefková

psycholožka

Jsem propojovatelka, psycholožka a vypravěčka. Patnáct let pomáhám lidem mluvit o svých prožitcích tak, aby je posilovaly. Deset let zkoumám, jak přetvořit životní nesnáze v příležitost pro vlastní růst. Mým srdečním tématem je psychická odolnost (resilience) - schopnost ohnout se, ale nezlomit. Více o mně.