Program

17:00 - 17:30 Úvodní blok + náš host

17:30 - 18:00 Jak natáčet cool výuková videa (nejen) pro své studenty - Bronislav Sobotka

Přemýšlíte jak udělat svoje hodiny zábavnější a akčnější? Nebaví vás stále znovu opakovat v hodinách stejné věci? Věříte, že existuje něco lepšího než čistá frontální výuka? Chcete se naučit něco nového a příjemně překvapit své studenty? Pak je tohle přednáška přesně pro vás!

Společně se podíváme na to, jak jednoduše vytvářet zajímavá videa (nejen) pro vaše studenty a ušetřit si tak čas na aktivní práci v hodině. A kdo ví, třeba tím začne vaše nová kariéra a zdroj pasivního příjmu :)

18:00 - 18:30 Jak si ušetřit čas při zadávání a hodnocení úkolů - Václav Maněna

Tipy k zadávání úkolů, které žáky baví. Jak předcházet podvádění. Využití rubrik, které usnadní práci učiteli a žákům hodně pomůže. Jak ušetřit čas při hodnocení úkolů. Využijte záznam hlasu k hodnocení a poskytování zpětné vazby lidskou formou.

18:30 - 19:00 Jak bádat na dálku, uvnitř i venku - Markéta Vokurková a Hana Svobodová

Chcete s dětmi rozvíjet zvídavost, samostatnost, spolupráci, ale i systematičnost? Naučíme se, jak propojit učení s reálným životem. Bádejte s námi.

19:00 - 19:30 Programování, které zvládne každý - Hana Šandová a Pavel Hodál

Toto je programování pro děti (a dospělé), ze kterého nemusíte mít strach.

Coding with grasshopper - Ne, nejedná se o hodinu přírodopisu, ale online lekce kódování od firmy Google. Navíc včetně povedené aplikace. Je zaměřená na výuku programování od malého věku až po dospělé. A žáky to opravdu baví.

K tomu Computer Science with Google - kombinace videa, textů, Scratche a navíc s podporou Google Classroom. Naprostá bomba.

19:30 - 20:00 Užitečné doplňky prohlížeče, Dokumentů, Tabulek - Anička Šubrtová a Libor Olbrich

Google Dokumenty, Google Tabulky … asi známe a používáme … a co takhle si je trochu vyšperkovat. Pojďme se podívat na pár doplňků, které Vám můžou zefektivnit práci.

20:00 - 20:30 Víceúrovňové aktivity pomocí Google Prezentací a jiné víceúrovňové aktivity - Dana Pauková

Prezentace Google umí nejen populární únikovky. Dá se s nimi řešit třeba Breakout Rooms nebo v nich můžete provést hosty po své škole. Svým žákům můžete připravit i víceúrovňové výukové prostředí prakticky do jakéhokoliv předmětu a nechat je pracovat společně nebo samostatně.

Ve svém příspěvku vám chci nabídnout návod a pár malých vychytávek, které před časem někdo poradil mně, a které mi ušetřily hromadu práce a času.

20:30 - 21:00 Jak dočerpávat své duševní síly - Ivana Štefková

Cítíte se vyčerpaní a nevíte, odkud čerpat? Společně si ukážeme, jak můžeme průběžně dočerpávat své síly a rozvíjet svou psychickou odolnost. K dlouhodobým změnám přitom stačí třeba jen 10 minut denně.

21:00 - 21:05 Závěr akce